ПАТ "ЖИТОМИРМОЛОКО"

     
 

Річний звіт за 2012 рік

16. Відомості про аудиторський висновок


ТОВ”Українська регіональна аудиторська компанія”
м.Рівне, вул.С.Бандери 41, каб. 68
тел.(050)3750417, (096)5986198, 62-08-93
E-mail: auditurc@ukr.net
Свідоцтво про внесення в Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності №4510 рішенням Аудиторської палати України №246/4 від 23.02.2012 р.








АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
ЩОДО КОНСОЛІДОВАНОЇ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
„ ЖИТОМИРМОЛОКО”
за 2012 рік









Рівне — 2013 р.




ТОВ”Українська регіональна аудиторська компанія”
м.Рівне, вул.С.Бандери 41, каб. 68
тел.(050)3750417, (096)5986198, 62-08-93
E-mail: auditurc@ukr.net
Свідоцтво про внесення в Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності №4510 рішенням Аудиторської палати України №246/4 від 23.02.2012 р.


АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
ЩОДО КОНСОЛІДОВАНОЇ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА „ЖИТОМИРМОЛОКО” ЗА 2012 РІК

1. Адресат

Аудиторський висновок (звіт незалежного аудитора) щодо фінансової звітності призначається для власників цінних паперів та керівництва Публічного акціонерного товариства «Житомирмолоко» і може бути використаний для подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентом.

2 .Вступний параграф

Ми провели аудиторську перевірку представленого в Додатку до аудиторського висновку фінансового звіту ПАТ „ЖИТОМИРМОЛОКО” м. Рівне, Україна (надалі - Товариство), що включає Баланс станом на 31.12.2012 р., Звіт про фінансові результати за 2012 рік, Звіт про рух грошових коштів за 2012 рік, Звіт про власний капітал за 2012 рік, опис важливих аспектів облікової політики та інших пояснювальних приміток.
Концептуальною основою для підготовки фінансової звітності Товариства є Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, Міжнародні стандарти фінансової звітності, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку.

2.1 Основні відомості про емітента

Найменування:
Публічне акціонерне товариство „Житомирмолоко”
Скорочена назва: ПАТ „Житомирмолоко”
Код ЄДРПОУ: 20400291
Організаційно-правова форма: акціонерне товариство
№ Свідоцтва про державну реєстрацію: АОО № 132126
Дата видачі Свідоцтва: 08 лютого 1995 р.
Орган, що видав Свідоцтво: Виконавчий комітет Житомирської міської Ради
Юридична адреса та місце знаходження: 10000, Україна, Житомирська обл.,м.Житомир
пров.Бічний 11
Телефон: ( 0256) 2-16-76
Основні види діяльності: (КВЕД)
15.51.0 – перероблення молока та виробництво сиру;
51.19.0 –посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту;
51.33.0 – оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, олією, тваринним маслом та жирами.
51.39.0-неспеціалізована оптова торгівля харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами
Чисельність працівників станом на 31.12.2012 р.: 56 чол.
Дата проведення останніх зборів акціонерів: 16 листопада 2012 р. ( протокол № б/н)


Публічне акціонерне товариство «Житомирмолоко» створене на підставі наказу регіонального відділення Фонду державного майна Житомирської області 16 січня 1995 р. шляхом перетворення Житомирського обласного підприємства молочної промисловості «Житомирмолоко» у відкрите акціонерне товариство відповідно до програми приватизації майна.

Відкрите акціонерне товариство «Житомирмолоко» в 2011 році рішенням Загальних зборів акціонерів 06.09. 2011 року (протокол б/н) перейменовано у Публічне акціонерне товариство «Житомирмолоко» відповідно до вимог та положень Закону України «Про акціонерні товариства» №514-У1 від 17 вересня 2008 року і є його правонаступником усіх прав та обов’язків.

Дочірні підприємства Товариства: ДП «Новоград-Волинський сиркомбінат»
ДП «Техсервісмолоко»
Місце знаходження: ПАТ «Житомирмолоко»: 10002, Україна, м. Житомир, пр. Бічний, 11
ДП «Новоград-Волинський сиркомбінат»:11742,Житомирська обл.,м.Новогорад-Волинський р-н, с. Наталівка, вул. Київська, 7
ДП «Техсервісмолоко»: 10002, Україна, м. Житомир, вул. Перемоги,75
Станом на 31.12.2012 р. в Групі ПАТ «Житомирмолоко» працювало 56 чол.

У періоді, за який проводилась перевірка, відповідальним за фінансово-господарську діяльність Товариства був директор Мукомел Олександр Васильович, призначений Протоколом Загальних зборів акціонерів № б/н від 16 листопада 2011 р.

2.2 Опис аудиторської перевірки

Ми провели аудит у відповідності з вимогами та положеннями Закону України «Про аудиторську діяльність», інших законодавчих актів України та у відповідності з вимогами Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг (далі - МСА) Міжнародної федерації бухгалтерів, прийнятих в якості Національних стандартів аудиту рішенням Аудиторської палати України № 122-2 від 31 березня 2011 року, в тому числі у відповідності із МСА № 700 «Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності», МСА 705 «Модифікація думки у звіті незалежного аудитора», МСА 706 «Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора».
Ці стандарти вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також зобов'язують нас планувати і здійснювати аудиторську перевірку з метою одержання обґрунтованої впевненості в тому, що фінансові звіти не містять суттєвих викривлень. Аудит включав перевірку шляхом тестування доказів, які підтверджують суми й розкриття інформації у фінансових звітах, оцінку застосованих принципів бухгалтерського обліку й суттєвих попередніх оцінок, здійснених управлінським персоналом, а також оцінку загального подання фінансових звітів.
У своїй роботі аудитор використовував принцип вибіркової перевірки. Під час перевірки до уваги бралися тільки суттєві викривлення. Планування і проведення аудиту було спрямоване на одержання розумних підтверджень щодо відсутності у фінансовій звітності суттєвих помилок. Дослідження здійснювалось шляхом тестування доказів на обґрунтування сум та інформації, розкритих у фінансовій звітності. Також було здійснено оцінку відповідності застосованих принципів обліку нормативним вимогам щодо організації бухгалтерського обліку і звітності в Україні, чинних протягом періоду перевірки.
Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядав заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включав також оцінку відповідності використаних облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та загального подання фінансової звітності.
Метою проведення аудиторської перевірки фінансової звітності було надання аудиторові можливості висловити думку стосовно того, чи складена фінансова звітність в усіх суттєвих аспектах згідно з визначеною концептуальною основою фінансової звітності.
На нашу думку, отримані аудиторські докази є достатньою основою для висловлення аудиторської думки. Аудиторський висновок складено відповідно до пункту 15 частини другої статті 7, пунктів 8, 9, 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», Законів України «Про аудиторську діяльність», «Про акціонерні товариства», Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, а також рішення Аудиторської палати України від 31.03.2011 № 122/2 «Про порядок застосування в Україні Стандартів аудиту та етики Міжнародної федерації бухгалтерів» з урахуванням вимог Положення щодо підготовки аудиторських висновків, які подаються до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку (затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29 вересня 2011р. №1360), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.11.2011 р. за № 1358/20096.
Фінансова звітність Товариства підготовлена згідно Міжнародних стандартів фінансової звітності відповідно до Облікових політик Групи ПАТ «Житомирмолоко» (Наказ №2 від 03.01.2012 р) . Річна фінансова звітність складена на підставі даних бухгалтерського обліку станом на кінець останнього дня звітного 2012 року з урахуванням коригуючих проводок щодо подій, які коригують дані після дати балансу.

2.3 Опис перевіреної фінансової інформації

Для проведення аудиту Товариством надано наступні документи з бухгалтерського обліку та фінансової звітності:
* Статут та установчі документи.
* Форма №1 Баланс станом на 31.12.2012 р.
* Форма №2 Звіт про фінансові результати за 2012 р.
* Форма №3 Звіт про рух грошових коштів за 2012 р.
* Форма №4 Звіт про власний капітал за 2012 р.
* Форма №5 Примітки до річної фінансової звітності за 2012 р.
* Регістри бухгалтерського обліку.
* Первинні бухгалтерські документи.

3.Відповідальність управлінського персоналу.

Управлінський персонал ПАТ «Житомирмолоко» несе відповідальність за підготовку та достовірне представлення інформації, наведеної у фінансових звітах відповідно до Національних стандартів фінансової звітності та такий внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, яка не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки; виконання значних правочинів, стану корпоративного управління; наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю; невідповідного використання управлінським персоналом припущення про безперервність діяльності емітента на основі проведеного фінансового аналізу діяльності у відповідності до вимог МСА 200 «Загальні цілі незалежного аудитора та проведення аудиту відповідно до міжнародних стандартів аудиту». Відповідальність управлінського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрішнього контролю стосовно підготовки та достовірного представлення звітів які не містять суттєвих викривлень; вибір та застосування відповідної облікової політики, а також облікових оцінок, які відповідають обставинам.

4.Відповідальність аудитора.

Відповідальністю аудиторів є висловлення думки щодо фінансової звітності на основі результатів аудиту, який було проведено відповідно до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від аудиторів дотримання етичних вимог, а також планування і виконання аудиту для отримання обґрунтованої впевненості в тому, що фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання емітентом фінансової звітності з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю.
Аудиторський звіт складено після повного здійснення усіх необхідних процедур. Отримана інформація відповідно до існуючих стандартів розкриває адекватно усі суттєві питання. Аудиторські докази, отримані нами в процесі аудиту є достатніми та прийнятними щодо формулювання підстави для висловлення модифікованої аудиторської думки.
Процедури аудиту було сформовано з врахуванням оцінених ризиків суттєвого викривлення фінансових звітів внаслідок шахрайства чи помилок у відповідності до МСА 240 «Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства при аудиті фінансової звітності».
Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядав заходи внутрiшнього контролю, що стосуються пiдготовки та достовiрностi представлення фінансових звiтiв, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю. Аудит включав також оцінку відповідності використаної облікової політики, прийнятності облікових оцінок.

Під час аудиту вибірковим шляхом проведено перевірку заявлених у фінансових звітах сум і підтверджуючих їх документів, зроблено дослідження шляхом тестувань доказів на обґрунтування сум та інформації, розкритих у фінансовому звіті, а також оцінку відповідності застосованих принципів обліку нормативним вимогам щодо організації бухгалтерського обліку та звітності в Україні, чинним протягом періоду перевірки. Аудиторські докази, отримані аудитором є достатніми і прийнятними для формулювання підстави для висловлення модифікованої аудиторської думки.

5. Аудиторська думка.

5.1 Підстава для висловлення негативної думки

Обмеження обсягу роботи аудитора. Ми не спостерігали за інвентаризацією активів на кінець 2012 р., оскільки ця дата передувала запрошенню нас як аудиторів підприємства, відповідно ми не мали змоги підтвердити кількість запасів за допомогою інших аудиторських процедур. На підприємстві цю процедуру виконувала інвентаризаційна комісія, якій висловлено довіру згідно вимог МСА.
Аудитором були виконані процедури, які обгрунтовують думку, що активи та зобов»язання наявні. Проте, при проведені iнвентаризацiї Товариство не отримало вiд дебiторiв та кредиторiв жодного пiдтвердження їх поточної заборгованості, відповідно аудиту не представлено доказів реальності сальдо по дебіторах та кредиторах станом на 31.12.2012 року .
Синтетичні та аналітичні записи по необоротним активам, та в частині кредиторської заборгованості (рах. 685: кінець 2011 р. та початок 2012 р.) є невідповідними (кінцеві залишки активів не відповідають вступним залишкам).
Стан організації бухгалтерського обліку не забезпечує в повній мірі відображення фінансово-господарських операцій , що стосуються необоротних активів виконувались на основі первинних документів.
За таких обставин аудитори намагалися виконати обгрунтовані альтернативні процедури, щоб отримати відсутню інформацію, яка підтвердить чи спростує наявну невідповідність. Проте, вся отримана аудиторами додаткова інформація не вплинула на неповний характер фінансової звітності Товариства.
У фiнансовiй звiтностi не вiдображено забезпечення на виплату вiдпусток працiвникам, створення яких передбачено МСБО 37 «Забезпечення, непередбачені зобов»язання та непередбачені активи.
В ході перевірки аудитори отримали свідоцтво існування загрози безперервності діяльності емітента, що доводить Розрахунок вартості чистих активів станом на 31.12.2012 р.
Виходячи з вищезаявленого, ми отримали достатні і прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої негативної думки щодо фінансової звітності за 2012 рік , та можливий вплив на фінансову звітність виявлених викривлень, що є всеохоплюючим.

5.2. Загальний висновок аудитора (негативний)

Ми провели аудиторську перевірку фінансової звітності Товариства станом на 31.12.2012 року. Нами були виконані процедури аудиту згідно вимог МСА 500 «Аудиторські докази», що відповідають меті отримання достатніх і прийнятих аудиторських доказів.
Концептуальною основою фінансової звітності 2012 року визначалися Міжнародні стандарти фінансової звітності. Облік усіх операцій здійснювалось згідно діючого Плану рахунків бухгалтерського обліку .
На нашу думку, в наслідок вплипу на фінансову звітність 2012 року питань, про які йдеться в попередньому параграфі, фінансова звітність не відображає справедливо і достовірно в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан акціонерного Товариства станом на 31 грудня 2012 року , а також результат його діяльності та рух грошових коштів за минулий рік згідно з МСБО, а отримані аудиторські докази є достатньою та відповідною основою для висловлення негативної думки про дійсний фінансовий стан Публічного акціонерного товариства «Житомирмолоко».






6. Інша допоміжна інформація, щодо якої аудитори висловлюють думку.

6.1 Відповідність вартості чистих активів вимогам законодавства.
Розрахунок вартості чистих активів Групи Товариства здійснюється згідно Методичних рекомендацій ДКЦПФР щодо визначенння вартості чистих активів акціонерних товариств від 17.11.2004 р. №485.
Розрахункова вартість чистих активів Товариства на кінець звітного періоду становить – 35941 тис.грн. Заявлений статутний фонд становить 8474 тис.грн. Неоплаченого капіталу на кінець звітного періоду не має. Розрахункова вартість чистих активів на 44415 тис.грн. нижча за суму статутного капіталу, що не відповідає вимогам ст.155 Цивільного кодексу України.

6.2 Думка аудитора щодо наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовоюзвітністю.

Під час виконання завдання аудитор здійснив аудиторські процедури щодо виявлення наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту та іншою інформацією, що розкривається емітентом у відповідності до МСА 720 «Відповідальність аудитора щодо іншої інформації в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність». Згідно Рішення ДКЦПФР від 20.10.2011 р. №1482 аудитором була проведена перевірка звіту про корпоративне управління на наявність та достовірність інформації у звіті.
На підставі представлених документів, ми можемо зробити висновки, що інформація про події, які відбулися протягом звітного року та можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до зміни вартості його цінних паперів своєчасно оприлюднються Товариством та надається користувачам звітності.
Аудитор отримав достатню впевненість у відсутності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту та іншою інформацією, що розкривається Товариством та подається до НКЦПФР разом з фінансовою звітністю (МСА 720).

6.3 Виконання значних правочинів.

Аудитор виконав процедури на відповідність законодавству у частині вимог до закону. Як слідує з пояснень управлінського персоналу Товариство у 2012 році відповідно до ст.70 Закону України «Про акціонерні товариства» не мало значних правочинів (10 і більше відсотків активів Товариства за даними останньої річної фінансової звітності).
Вартість активів станом на 31.12.2012 р. становить 61445 тис.грн. Сума мінімального правочину, що підлягала аудиторським процедурам становить 6145 тис. грн.

6.4 Відповідність стану корпоративного управління, у т.ч. стану внутрішнього аудиту вимогам законодавства.

Формування складу органів корпоративного управління Публічного акціонерного товариства "Житомирмолоко" здійснюється відповідно до Статуту Товариства.
Протягом 2012 року в Товаристві функціонували наступні органи управління:

* Загальні збори акціонерів;
* Наглядова рада;
* Ревізійна комісія;
* Виконавчий орган - директор.

Контроль за фінансово-господарською діяльністю Товариства здійснювала протягом 2012 року Ревізійна комісія (Ревізор) Товариства.
Кількісний склад сформованих органів управління та їх функціонування відповідає вимогам Статуту.
Щорічні загальні збори акціонерів не проводились в термін, визначений Законом України «Про акціонерні товариства», а саме до 30 квітня поточного року.
Фактична періодичність засідань Наглядової ради не відповідає термінам визначеним Законом України «Про акціонерні товариства» та вимогам Статуту (не рідше одного разу на квартал).
В процесі аудиту фінансової звітності нами було оцінено стан корпоративного управління Товариства. В результаті виявлено наступне:
- кодекс (принципи, правила) корпоративного управління не затверджено;
- протягом 2012 р. проведено 1 (одні) загальні збори акціонерів, голосування з питань порядку денного на загальних зборах відбувалося шляхом відкритого голосування;
- кількість членів наглядової ради – 2(дві) особи;
- кількість членів ревізійної комісії – відповідно до п.12.1.1 встановлюється Загальними зборами акціонерів, які 16.11.2012 р. прийняли рішення не обирати ревізійну комісію Товариства;
- положення про загальні збори акціонерів , про наглядову раду, про виконавчий орган (правління), про ревізійну комісію знаходяться в процесі розробки.
Склад органів управління та результати їх функціонування наведені у річному звіті «Інформація про стан корпоративного управління» повно та достовірно.
Станом на 31.12.2012 року Комітет з питань аудиту та Служба внутрішнього аудиту в Товаристві не утворені. Контроль за фінансово-господарською діяльністю протягом звітного року не здійснювався та не забезпечував достовірність звітності .
Оцінюючи вищенаведене, нами зроблено висновок що систему внутрішнього контролю можна вважати не задовільною.
За результатами виконаних процедур перевірки стану корпоративного управління відповідно до закону України «Про акціонерні товариства» можна зробити висновок, що прийнята система корпоративного управління у Товаристві не відповідає вимогам Закону України «Про акціонерні товариства» та вимогам Статуту.

6.5 Ідентифікація та оцінка ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства.

Керуючись принципом професійного скептицизму та відповідно до МСА 240 ми провели аудиторські тести, результати яких дозволили ідентифікувати та оцінити ризики суттєвих викривлень внаслідок шахрайства. Ми вважаємо, що отримали достатню впевненість в тому, що фінансові звіти Товариства в цілому не містять суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилок.

7. Параграф з інших питань
7.1 Розкриття інформації за видами активів

Незавершені капітальні інвестиції
Незавершені капітальні інвестиції обліковуються на рах.20 «Основні засоби», станом на 31.12.2012 р. складають 1758 тис.грн. Відповідно до вимог МСФЗ незавершені капітальні вкладення рекласифіковані зі статті «Незавершені капітальні інвестиції» в статтю «Основні засоби».
Зазначені дані відповідають даним Головної книги та ряд.030 ф.№1 Баланс (консолідовано з основними засобами та іншими необоротним активами) станом на 31.12.2012 р.

На нашу думку, розкриття інформації про нематеріальні активи в 2012 р. відповідає вимогам МСБО 16 «Основні засоби».

Нематеріальні активи
Нематеріальні активи Компанії мають обмежений строк корисного використання й включають програмне забезпечення.
Амортизація здійснюється на прямолінійній основі протягом періоду їх корисного використання, який встановлюється окремо для кожного нематеріального активу .
Первісна вартість нематеріальних активів станом на 31.12.2012 року становить 2 тис. грн., що відповідає регістрам бухгалтерського обліку і відображено у ряд.011 ф. №1 Баланс за 2012 рік.

На нашу думку, розкриття інформації про нематеріальні активи в 2012 р. відповідає вимогам МСБО 38 «Нематеріальні активи».




Основні засоби
Первісно оцінюються за собівартістю. Після первісного визнання основні засоби обліковуються по первісній вартості за вирахуванням накопиченої амортизації та накопичених збитків від зменшення корисності.
Основні засоби відображуються за первісною вартістю за мінусом накопиченого зносу згідно з правилами прямолінійного методу амортизації. Так як Товариство вперше застосовує МСФЗ з 01.01.2012 р., то керівництвом прийнято рішення не переоцінювати цю групу необоротних активів, а рахувати їх вартість як доцільну собівартість основних засобів, що рахуються в обліку станом на 31.12.2012 р., тобто, як на 31.12.2011 р., так і на 31.12.2012 р. до рівня справедливої вартості основні засоби не переоцінювати.
Амортизація ґрунтується на таких строках корисного використання:

Будівлі ти споруди : 25 років
Машини та виробниче обладнання: 12 років
Комп'ютерна техніка: 3 роки
Транспортні засоби: 6 років
Інструменти 4 роки
Офісне обладнання: 5 років
Інші основні засоби 12 років

Основні засоби Групи Товариства обліковуються і класифікуються по групах, залишкова вартість яких станом на 31 грудня 2012 року становить 18798 тис. грн., що відповідає ряд. 030 форми №1 Баланс станом на 31.12. 2012 р. та даним регістрів бухгалтерського обліку.
Інформацію щодо руху основних засобів Групи Компанії на 31.12.2012 року (вартість яких є складовою необоротних активів - дані консолідовані), не можливо подати в розгорнотому вигляді, так як синтетичні дані по основним засобам, іншим необоротним активам та нарахованому зносу Головних книг підприємств Групи не відповідають аналітичним даним ф.№5 «Примітки до фінансової звітності» за 2012 рік.
Вище зазначені невідповідності не дали змоги провести повний аналіз співставлення показників наявності та динаміки руху основних засобів, інших необоротних активів та амортизації Групи Товариства у розрізі груп необоротних активів, не дали змоги встановити достовірність та тотожність ув»язки всіх необхідних форм з врахуванням динаміки переміщень таких активів по Групі ПАТ «Житомирмолоко». Зокрема:

тис.грн.
Інформація щодо ОЗ ДП «Н.Волинський сиркомбінат» станом на 31.12.2012 р. Дані Головної книги Дані Балансу Дані ф.№5 Примітки до фінзвітності
Первісна вартість ОЗ на 31.12.12 165281 166287 167675
Знос на 31.12.12 139990 139985 141137


Інвентаризація необоротних активів в Групі Товариства проведена у всіх підприємствах Групи відповідно до наказів: №3 від 31.10.2012 р ПАТ «Житомирмолоко»; згідно наказу № 67 від 26.11.2012 р. ДП «Новоград-Волинський сиркомбінат», згідно наказу №7 від 31.10.2012 р. ДП «Техсервісмолоко». Надлишків, нестач основних засобів, необоротних активів – не виявлено.
Вартісні ознаки предметів, що входять до складу необоротних активів підприємства передбачені в Наказі про облікову політику відповідають критеріям визначення МСБО 16 .
Очікуваний строк корисного використання і основних засобів, і інших необоротних активів згідно наказу по підприємству складає більше одного року. Ліквідаційна вартість розраховується та встановлюється по кожному основному засобу при введені його в експлуатацію.
Станом на 31.12.2012 р. Товариство має основні засоби, що перебувають на консервації, їх вартість складає:
- первісна - 163908 тис.грн.
- залишкова - 25977 тис.грн;
-накопичений знос – 137931 тис.грн. ( з них повністю з амортизованих основних засобів, первісна вартість яких складає 36647 тис.грн).
В 2012 році переоцінка основних засобів не проводилась.


Нарахування зносу основних засобів в 2012 році здійснювалося прямолінійним методом, який визначений окремими наказами по Групі підприємств. Визначити та підтвердити фактичну суму нарахованої амортизації 2012 році Групи Товариств не можливо у зв»язку із вищевикладеною причиною.
Амортизація інших необоротних матеріальних активів в 2012 році нараховувалася в розмірі 100 % при передачі їх зі складу в експлуатацію.
Тотожність синтетичного обліку основних засобів, інших необоротних активів аналітичному обліку підприємства аудит не підтверджує , так як за вимогами чинного законодавства при складанні консолідованої фінансової звітності материнське та дочірні підприємства з метою забезпечення якісних характеристик звітності, зокрема співставності показників звітності, зобов’язані складати звітність однієї форми/формату (повної або скороченої). В той же час, Група підприємств, що входять до складу ПАТ «Житомирмолоко» допускали заповнення різних за складом форм звітності а саме:
- ДП «Техсервісмолоко», та ДП ПАТ «Житомирмолоко» - звітувалися за скороченими формами звітності, ДП «Новоград-Волинський сиркомбінат» складало звітність у складі повних форм, передбачених чинним законодавством України.

На нашу думку, розкриття інформації про основні засоби не відповідає вимогам МСБО 16 «Основні засоби».

Інвестиційна нерухомість
Первісна вартість інвестиційної нерухомості станом на 31.12.2012 року становить 141 тис. грн., що відповідає регістрам бухгалтерського обліку і відображено у ряд.056 ф. №1 Баланс за 2012 рік.
Переоцінка інвестиційної нерухомості не проводилась.

На нашу думку, розкриття інформації про інвестиційну нерухомість відповідає вимогам МСБО 40 «Інвестиційна нерухомість».

Довгострокові фінансові інвестиції
Фінансові інвестиції пов’язаним сторонам обліковувались Групою Товариства та станом на 31.12.2012 року відповідно до МСФЗ були виключені з консолідованого балансу.
Іпотечних облігацій, боргових цінних паперів у Товариства станом на 31.12.2012 р. не рахується, відповідно, зобов’язання за борговими та іпотечними цінними паперами відсутні.
В управлінні Компанії активи недержавних пенсійних фондів станом на 31.12.2012 р. відсутні.

На нашу думку, розкриття інформації Товариством про фінансові інвестиції станом на 31.12.2012 р. не в повному обсязі відповідає вимогам МСБО 39 «Фінансові інструменти: визнання й оцінка».

Запаси
Первісна оцінка запасів так як і оцінка після первісного визнання, проведена Товариством за собівартістю придбання. Суми часткового списання запасів при їх втратах (нестачі, крадіжки, брак тощо) включаються до складу витрат того періоду, в якому була втрата запасів.
Резерв знецінення запасів не нараховується.
Виробнича собівартість включає прямі виробничі витрати, належно розподілені виробничі накладні витрати і відповідну частку амортизації та списання активів, використаних для виробництва.
Оцінку запасів при їх вибутті Товариство здійснює за методом середньозваженої собівартості . Станом на 31.12.2012 р. запасів, переданих у заставу – немає.
Вартість запасів станом на 31.12.2012 року становить 1185 тис. грн., що відповідає регістрам бухгалтерського обліку і відображено у ряд.100, 130 ф. №1 Баланс за 2012 рік.
Інвентаризація запасів проводилась відповідно до наказів: №3 від 31.10.2012 р ПАТ «Житомирмолоко»; згідно наказу № 67 від 26.11.2012 р. ДП «Новоград-Волинський сиркомбінат», згідно наказу №7 від 31.10.2012 р. ДП «Техсервісмолоко».
В результаті проведеної інвентаризації надлишків та нестач виявлено не було.

Найменування статей 2012 р.
Виробничі запаси 1156
Готова продукція 29
Разом запаси: 1185


На нашу думку, розкриття інформації про запаси Компанії здійснюється у відповідності з МСБО 2 «Запаси».

Дебіторська заборгованість
Дебіторська заборгованість за товари роботи, послуги визнається Товариством одночасно з визнанням доходу від реалізаціі.
Резерв сумнівних боргів Групою Товариства створений .
Дебіторська заборгованість за іншими розрахунками обліковується на рах. 64 ”Розрахунки з бюджетом”, рах.631 “ Розрахунки з постачальниками” в сумі сплачених постачальникам авансів в розрізі окремих контрагентів.
Інша поточна дебіторська заборгованість обліковується на рах. 3771, 3772,3778 ”Розрахунки з іншими дебіторами”, рах.683 “ Розрахунки внутрішньогосподарські” в розрізі окремих контрагентів.

Найменування статей
2012 р. (тис.грн.)
Торгова дебіторська заборгованість 8280
Дебіторська заборгованість по розрахунках щ бюджетом 891
Інша поточна дебіторська заборгованість по розрахункам з іншими дебіторами 24635
Разом дебіторська заборгованість: 33806


Залишки дебіторської заборгованості відповідають даним головної книги та ряд.160, 170, 210 ф. №1 Баланс станом на 31.12.2012 р.

На нашу думку, розкриття інформації про дебіторську заборгованість на кінець 2012 р. відповідає вимогам МСБО 39 «Фінансові інструменти: визнання та оцінка» та МСБО 32 «Фінансові інструменти: розкриття та подання».

Кошти та їх еквіваленти
В результаті проведеного аудиту було виявлено, що облік грошових коштів Група Товариства здійснює на рах. 311 “Поточні рахунки в національній валюті“ та рах. 301 “Каса в національній валюті”. Облік грошових коштів в касі ведеться відповідно до вимог Положення “Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” №637 від 15.02.2004 р. Наказом № 1 від 04.01.11р. затверджено ліміт залишку готівки в касі підприємства на рівні 17 грн.
2012 р.
Кошти на рахунках в банку 39
Кошти у касі -
Кошти в дорозі -
Разом коштів: 39







Дані щодо залишків грошових коштів відповідає даним виписок банку на відповідну дату, даним касової і головної книги за 2012 рік та вірно відображено у ряд.230 форми №1 Баланс за 2012 р.

На нашу думку, інформацію про грошові кошти та їх рух розкрито у відповідності до вимог чинного законодавства України .

Інші оборотні активи
Стаття інші оборотні активи представлена поточними зобов’язаннями з податку на додану вартість, відповідно до вимог МСБО поточні зобов’язання з податку на додану вартість з отриманих авансів були згорнуті з авансами одержаними.




Думка аудитора щодо розкриття інформації за видами активів.

На думку аудитора:
а/фінансовий звіт за 2012 рік не відображає достовірно інформацію про наявні необоротні та оборотні активи Групи Товариства загальною вартістю 61445 тис.грн. станом на 31.12.2012 року відповідно до МСФЗ.

б/Товариство не в усіх суттєвих аспектах виконало вимоги щодо дотримання принципів бухгалтерського обліку активів та їх відображення у фінансовій звітності за 2012 рік.

7.2 Розкриття інформації за видами пасивів

Власний (акціонерний) )капітал
ПАТ «Житомирмолоко» є емітентом цінних паперів. Свідоцтво про реєстрацію випуску акцій за №50/06/1/01 від 18 вересня 2001 р., видане Житомирським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України та тимчасове свідоцтво №22/06/1/0,-Т від 08.10.2007 р., видане Житомирським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, анульовані.
Глобальний сертифікат №102/06/1/10 виданий Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку України 21 лютого 2011 р. Акції – прості іменні; кількість акцій – 4.842260 шт. номінальною вартістю 1 грн. 75 коп., сумарною номінальною вартістю 8.473955 грн. 00 коп.
Форма існування акцій - бездокументарна.
Акції попередньої емісій сплачені в повному обсязі в установлені законодавством терміни.
Статутний капітал заявлений та сплачений у повному обсязі в установлені законодавством терміни.
Всі проведені внески до Статутного фонду в бухгалтерському обліку відображені відповідно до чинного законодавства.
Проведена аудиторська перевірка формування та сплати Статутного фонду показала, що:
- використання коштів, внесених до Статутного фонду є таким, що не суперечить статутним документам та рішенням загальних зборів учасників товариства;
- при формуванні Статутного фонду акціонерами не залучалися векселі та кошти, отримані в кредит, позику , заставу, бюджетні кошти та нематеріальні активи;
- записи по аналітичних рахунках 40 „Статутний фонд” і 46 „Неоплачений капітал” проводилися по обліку вчасно;
- зміну номіналу акцій акціонерне товариство (з часу свого утворення) не проводило;
- оголошення та виплата дивідендів акціонерам в 2012 році – не відбувалася;
- в 2012 р. зміни прав власності на цінні папери товариства не відбувалося;
- додаткового випуску акцій, викупу акцій власної емісії в 2012 р. акціонерне товариство не проводило;
- договорів з торгівцями цінних папері у 2012 р. не заключало.
В товаристві Статутний фонд обліковується на рах. 40 „Статутний фонд”, розмір якого на 31 грудня 2012 р. визначено в сумі 8474,0 тис. грн., що тотожнє даним Головної книги, розміру Статутного фонду, що зафіксований в статутних документах Товариства і ряд. 300 ф. №1 Баланс за 2012 р.

На нашу думку, статутний капітал Групи Товариства сплачений повністю в порядку і в сумах, що визначені статутом та у встановлені законодавством терміни.
Додатковий капітал
Стаття «Додатковий капітал» потребувала перекласифікації при трансформації звітності на МСФЗ.
В Групі Товариства додатковий капітал обліковується на рах. 42 „Додатковий капітал”, розмір якого на 31 грудня 2012 р. визначено в сумі 12247 тис. грн., що тотожнє даним Головної книги та ряд. 320 ф. №1 Баланс за 2012 р.

На нашу думку, додатковий капітал Товариства обліковується в порядку і в сумах, що встановлені законодавством.

Резервний капітал
Резервний капітал створений відповідно до статутних вимог Товариства та обліковується відповідно до чинного законодавства, залишок резервного капіталу відповідає ряд. 340 ф.№1 Баланс станом на 31.12.2012 р. Збільшення або використання, коригувань таких чинників станом на 31.12.2012 р. не відбувалося.

Нерозподілений прибуток
Для узагальнення інформації про доходи від реалізації товарів, робіт, послуг Товариство веде рахунки класу 7 «Доходи і результати діяльності». Доходи відображаються у фінансовій звітності та включаються до Звіту про фінансові результати згідно з принципом нарахування в сумі справедливої вартості активів, що отримані або підлягають отриманню. Формування у фінансовому обліку інформації про доходи підприємства акціонерне товариство здійснює згідно норм і положень МСБО 18 «Дохід».

Відповідно до Звіту про фінансові результати розмір доходу Товариства за 2012 рік становить 5346 тис.грн.,в т.ч :
Дохід від основної діяльності 4324 тис.грн.
Інший операційний дохід 1019 тис.грн
Інші доходи 3 тис.грн
що відповідає даним Головної книги і формі № 2 за 2012 р. (ряд.035,060,130).

На нашу думку, розкриття інформації про доходи Товариства здійснюється відповідно до вимог МСБО 18 «Дохід».

Формування інформації про витрати у фінансовій звітності Товариство здійснює у відповідності до МСБО 1 «Подання фінансових звітів» та МБСО 8 «Чистий прибуток або збиток за період, суттєві помилки та зміни в обліковій політиці» і відображає їх одночасно із зменшенням активів чи при збільшені зобов’язань відповідно , застосовуючи принцип відповідності доходів та витрат

Відповідно до Звіту про фінансові результати розмір витрат Товариства за 2012 рік становить 63422 тис.грн.,в т.ч :
Собівартість реалізованих робіт, послуг 4206 тис. грн.
Адміністративні витрати 1376 тис. грн.
Інші операційні витрати 57756 тис. грн.
Інші витрати 32 тис. грн
Податок на прибуток 52 тис. грн.
Зазначені цифри зафіксовані в ряд. 040, 070-090, 140, 160, 180 ф. №2 Звіту про фінансові результати за 2012 рік.

Фінансовий результат за 2012 рік – збиток 58076 тис. грн., що підтверджують дані Головної книги, ряд.195 , 225 гр.3 форми № 2 Звіту про фінансові результати за 2012 рік, ряд.130 ф.№4 Звіт про власний капітал за 2012 рік.
На нашу думку, розкриття інформації про чистий прибуток та витрати Товариства в повній мірі відповідає вимогам МСБО 18 «Дохід», МСБО 1 «Подання фінансових звітів» та МБСО 8 «Чистий прибуток або збиток за період, суттєві помилки та зміни в обліковій політиці»

Забезпечення майбутніх витрат і платежів
Забезпечення в 2012 році Товариством не нараховувалися.

Довгострокові зобов»язання
Облік розрахунків по довгостроковій заборгованості ведеться на рахунку 63 ,68. В складі довгострокової заборгованості Товариства рахується довгострокова заборгованість перед постачальниками за товари, роботи ,послуги, що становить більше 1-го року .
Сальдо довгострокової заборгованості станом на 31.12.12р.склаає 96078 тис. грн., що відповідає даним ф.№1 Баланс ( ряд.470) та даним Головної книги за 2012 рік.

Довгострокові зобов’язання відображені в балансі Товариства за їх теперішньою вартістю, що відповідає вимогам МСФЗ.
Поточні зобов»язання
Формування інформації про поточні зобов»язання у фінансовій звітності Товариство здійснює у відповідності до МСБО 39 «Фінансові інструменти: визнання та оцінка» та МСБО 32 «Фінансові інструменти: розкриття та подання».
Облік розрахунків по векселям виданим ведеться на рахунку 62 « Векселі видані».

Сальдо по рах.62 станом на 31.12.12р.склаає 251 тис.грн., що відповідає даним ф.№1 Баланс (ряд.520) та даним Головної книги за 2012 рік.
Поточна кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги , строком погашення до 1-го року, обліковується Товариством на рах.631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» . На кінець 2012 року сума заборгованості становить 492 тис. грн. відповідає даним ф.№1 «Баланс» ( ряд.530) та даним Головної книги за 2012 рік. Дана заборгованість складається із поточної заборгованості за отримані від постачальників товари та послуги.

Облік розрахунків з бюджетом обліковується Товариством на рах. 641 «Розрахунки за податками» . Сальдо по рах. 641 станом на 31.12.2012 р. становить 60 тис.грн. Дані відповідають ряд.550 ф.№11 Баланс та регістрам обліку. Внески податків до бюджету визнаються витратами по мірі їх виникнення.
Заборгованість Товариства перед бюджетом по податку з доходів фізичних осіб та зі страхування відображено Товариством в складі заборгованості по розрахунках з оплати праці, що відповідає вимогам МСБО.

Облік розрахунків по оплаті праці обліковується Товариством на рах. 66 «Розрахунки за виплатами працівникам». Заборгованість по розрахунках з працівниками, що, крім того, включає розрахунки по податку з доходів ( рах.641) та зі страхування ( рах.65) станом на 31.12.2012 р. становить 70 тис.грн. Дані відповідають ряд.580 ф.№11 Баланс та регістрам обліку.
Облік розрахунків за іншими поточними зобов»язаннями ведеться на рах. 68 «Розрахунки з іншими кредиторами» , рах. 361 « Розрахунки з замовниками». Сальдо іншої поточної заборгованості станом на 31.12.2012 р. становить 435 тис.грн. Дані відповідають ряд.610 ф.№11 Баланс та регістрам обліку.
На нашу думку, розкриття інформації про зобов'язання Товариства відповідає вимогам МСБО 39 ««Фінансові інструменти: визнання та оцінка», МСБО 32 «Фінансові інструменти: розкриття та подання» та МСБО 19 «Виплати працівникам».

Думка аудитора щодо розкриття інформації за видами зобов»язань
На думку аудитора:
а/ фінансові звіти в цілому справедливо й достовірно відображають інформацію про зобов»язання Товариства загальною сумою 97386 тис.грн (станом на 31.12.2012 р.) відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності;

б/Товариство в усіх суттєвих аспектах виконало необхідні вимоги щодо дотримання принципів бухгалтерського обліку зобов»язань та їх відображення у фінансовій звітності станом на 31.12.2012 року.

7.3 Розкриття інформації про дії, які відбулися протягом звітного року та можуть вплинути на господарсько-фінансовий стан емітента.

Протягом 2012 року події, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан Товариства та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів, визначених частиною першою ст.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», а саме:
• прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу;
• факти лістингу / делістингу цінних паперів на фондовій біржі;
• отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента ;
• зміна складу посадових осіб емітента- в 2012 році;
• зміна власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій ;
• викуп власних акцій ;
• рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв;
• рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу;
• порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його
санацію;
• рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента протягом 2012 року - – не відбувалися.

На нашу думку, інформація про події, які відбулися протягом звітного та можуть вплинути на господарсько-фінансовий стан емітента розкрита повністю.

Операції з пов'язаними сторонами
Сторони вважаються пов'язаними, якщо одна сторона має можливість контролювати іншу або здійснювати суттєвий вплив на прийняття фінансових та операційних рішень іншою стороною.
Згідно з МСБО 24 "Розкриття інформації щодо пов'язаних сторін" пов'язаними сторонами Товариства визначено:
а) акціонерів, що контролюють або здійснюють спільний контроль та мають суттєвий вплив на підприємство;
б) управлінський персонал .

Можливі фактори ризику в господарській діяльності Групи Товариства.
Враховуючи отриману інформацією щодо фінансового результату Групи Товариства за 2012 рік , аудиторами було прийняте рішення провести прогнозні розрахунки (ймовірну оцінку) існування безперервності діяльності Групи ПАТ «Житомирмолоко».
Одними із основних методів оцінки є розрахунки наступних показників:
- Коефіцієнт Бівера, що розраховується:
Кб = (ЧП + А) / ПК
ЧП - чистий прибуток (збиток)
А - амортизація як елемент операційних витрат
ПК - позиковий капітал (довгострокові та поточні зобов'язання) та
- Модель Терещенка, яка має вигляд:
ZТЕР. = 1,5Х1 + 0,08Х2 + 10Х3 + 5Х4 +0,3Х5 + 0,1Х6, де
Х1 – відношення грошових надходжень до зобов'язань;
Х2 – відношення валюти балансу до зобов'язань;
Х3 – відношення чистого прибутку до середньорічної суми активів;
Х4 – відношення прибутку до виручки;
Х5 – відношення виробничих запасів до виручки;
Х6 – відношення виручки до основного капіталу.
Коли ZТЕР.>2 – банкрутство не загрожує, 1< ZТЕР. <2 – фінансова стійкість порушена, 0< ZТЕР. <1 – існує загроза банкрутства

Вихідні дані для аналізу імовірності банкрутства у 2012 році
№ з/п Показник Значення показника, тис. грн.
1. Чистий прибуток Групи -58076
2. Нарахована амортизація за рік 112
3. Позиковий капітал (довгострокові та поточні зобов'язання) 97386
4. Оборотний капітал 35030
5. Середньорічна вартість активів (пасивів) 105986
6. Середньорічна сума власного капіталу -33709
7. Виручка від реалізації 4324
8. Сукупні затрати 63422
9. Грошові надходження 18042
10. Валюта балансу 61445
11. Виробничі запаси 1185
12. Основний капітал 26415

Результати аналізу оцінки імовірності банкрутства наведені в таблиці
№ з/п Показник Нормативне значення Значення
2012 року Висновок
1. Коефіцієнт Бівера >0,2 -0,595 існує загроза банкрутства
2. Модель Терещенка >1,0 -72,208 існує максимальна загроза банкрутства

Проведенні розрахунки свідчать про надзвичайно високу ймовірність банкрутства.

Можливі зміни в стані підприємства у зв’язку з:
- недосконалістю та мінливістю чинного законодавства;
- кризові явища в економіці України;
- зростанням цін на енергоносії;
- факс-мажорними обставинами, обумовленими чинним законодавством України.

Події після звітного періоду
Події, що відбулися з кінця звітного періоду до дати затвердження фінансової звітності до випуску, які свідчать про умови, що виникли після звітного періоду і які не впливають на фінансову звітність Товариства на звітну дату, розкриваються у примітках до фінансової звітності, якщо такі події суттєві.
Події , що відбулися з кінця звітного періоду до дати затвердження фінансової звітності і не впливають на фінансову звітність Компанії, так як є несуттєвими , не розкриваються у примітках до фінансової звітності.

7.4 Розкриття інформації про фінансовий облік та звітність, опис важливих аспектів облікової політики

Основні принципи ведення та організації бухгалтерського обліку у Товариства загалом відповідають вимогам Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. №996, Положенню «про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку» №88 від 24.05.1995 р та Національним положенням (стандартам) бухгалтерського обліку. Організація бухгалтерського обліку, аналізу та контролю у Товаристві здійснювалась згідно Наказу про облікову політику від 03 січня 2012 року №2. У періоді, за який робилась перевірка, зміни до вищезгаданого Наказу не вносились.
Бухгалтерський облік діяльності Товариства здійснюється по журнально-ордерній формі рахівництва у відповідності до Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні №996-Х1У від 16.07.1999 р. , Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій. Облік механізовано. Система оподаткування в 2012 р. – загальна.
Перелік пов’язаних сторін в обліковій політиці визначений Товариством, сутність таких відносин враховується.
Аналіз відповідності стану бухгалтерського обліку, його організації відповідно до чинного законодавства показав, що:
- усі рахунки в балансі використовуються за призначенням, а економічний зміст відповідає характеру і призначенню рахунків;
- стан організації бухгалтерського обліку по деяким аспектам не адекватний законодавчим та нормативним актам та не забезпечує достовірне та повне відображення операцій на основі первинних документів.
Фінансова звітність складається відповідно до моделі Національних стандартів бухгалтерського обліку України з дотриманням принципів:

- автономності підприємства;
- безперервності діяльності;
- періодичності;
- історичної собівартості;
- нарахування та відповідності доходів і витрат;
- повного висвітлення;
- послідовності;
- превалювання змісту над формою;
- єдиного грошового вимірника.

8. Пояснювальний параграф щодо можливих факторів ризику.

Наведені у розділі «Можливі фактори ризику в господарській діяльності Групи Товариства» розрахунки свідчать про наявність суттєвої невизначенності, яка може зумовити значні сумніви в здатності Товариства продовжувати свою діяльність на безперервній основі, Товариство може виявитися не здатним реалізувати свої активи та виконати свої зобов»язання в ході звичайної діяльності.



9. Основні відомості про аудиторську фірму

Назва аудиторської фірми, місцезнаходження, тел/факс: Приватне підприємство аудиторська фірма
„НВ-аудит” (ЗКПО 25322006),
Свідоцтво про внесення до Реєстру суб”єктів аудиторської діяльності №1959 рішенням Аудиторської палати 98 від 26.01.2001 р.
м. Рівне, вул. С.Бандери,41;
тел/факc 62-08-93
Номер Свідоцтва про державну реєстрацію: АОО №230456 (16081200000001400)
Дата видачі Свідоцтва: 04 червня 1998 року
Орган, що видав Свідоцтво: Рівненська міська Рада
Аудитори:



Контроль якості: Клочек Н.Г.
Сертифікат серії А № 003350 від 27.04.1998 р.
Хомедюк В.О.
(Сертифікат серії № 006029 від 26.12.2010 р.)
Волошин Л.І.
Сертифікат серії № 006478 від 18.12.2008 р.)

Місце проведення аудиту: м. Рівне
Дата, № договору на проведення аудиту: б/н, від 09.04. 2013 р.
Дата видачі висновку: 12 квітня 2013 р.

Дата початку: 09 квітня 2013 р.

Перевірка здійснювалась аудиторами Клочек Наталією Григорівною ( сертифікат АПУ від 27.04.1998 г., серія А №003350) , Волошин Людмилою Іванівною (сертифікат серії № 006478 від 18.12.2008 р.), Хомедюк Віталієм Олександровичем (сертифікат серії № 006029 від 26.12.2010 р.)
із залученням консультацій спеціалістів з окремих питань.


Аудитор: Волошин Л.І. (Сертифікат серії № 006478 від 18.12.2008 р.)

Аудитор: Хомедюк В.О.(Сертифікат серії № 006029 від 26.12.2010 р.)


Директор ПП «НВ-Аудит»

Клочек Н.Г. ( Сертифікат АПУ від 27.04.1998 г., серія А №003350)





















Підприємство Група ПАТ „Житомирмолоко” консолідований Дата (рік, місяць, число) 12 12 31
за ЄДРПОУ 20400291
Територія України за КОАТУУ 1810136600
Орган державного управління за СПОДУ
Організаційно-правова форма господарювання за КОПФГ
Вид економічної діяльності Переробка молока та виробництво сиру за КВЕД 70.20.0
Складено (зробити позначку "v" у відповідній клітинці):
за положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку
за міжнародними стандартами фінансової звітності Х
Одиниця виміру: тис. грн
Баланс
За 2012рік

АКТИВ Код рядка На початок звітного періоду На кінець звітного
періоду
I. Необоротні активи 2 3 4
Нематеріальні активи:
залишкова вартість 010 2 2
первісна вартість 011
накопичена амортизація 012
Незавершені капітальні інвестиції 020
Основні засоби:
залишкова вартість 030 28187 18798
первісна вартість 031
Знос 032
Довгострокові біологічні активи:
справедлива (залишкова) вартість 035
первісна вартість 036
накопичена амортизація 037
Довгострокові фінансові інвестиції:
які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств 040
інші фінансові інвестиції 045
Довгострокова дебіторська заборгованість 050 53164 7474
Справедлива (залишкова) вартість інвестиційної нерухомомсті 055
первісна вартість інвестиційної нерухомості 056 141
знос інвестиційної нерухомості 057
Відстрочені податкові активи 060
Гудвіл 065
Інші необоротні активи 070
Усього за розділом I 080 81353 26415
II. Оборотні активи
Виробничі запаси 100 1249 1156
Поточні біологічні активи 110
Незавершене виробництво 120
Готова продукція 130 36 29
Товари 140
Векселі одержані 150
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:
чиста реалізаційна вартість 160 15003 8280
первісна вартість 161
резерв сумнівних боргів 162
Дебіторська заборгованість за розрахунками:
з бюджетом 170 896 891
за виданими авансами 180 34249
з нарахованих доходів 190
із внутрішніх розрахунків 200
Інша поточна дебіторська заборгованість 210 17678 24635
Поточні фінансові інвестиції 220
Грошові кошти та їх еквіваленти:
в національній валюті 230 63 39
у тому числі в касі 231
в іноземній валюті 240
Інші оборотні активи 250
Усього за розділом II 260 69174 35030
II. Витрати майбутніх періодів 270
IV. Необоротні активи та групи вибуття 275
Баланс 280 150527 61445
ПАСИВ Код рядка На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
1 2 3 4
I. Власний капітал
Статутний капітал 300 8474 8474
Пайовий капітал 310
Додатковий вкладений капітал 320 23211 12247
Інший додатковий капітал 330
Резервний капітал 340 603 603
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) 350 -812 -57265
Неоплачений капітал 360 ( ) ( )
Вилучений капітал 370 ( ) ( )
Усього за розділом I 380 31476 -35941
II. Забезпечення таких витрат і платежів 400
Забезпечення виплат персоналу 410
Інші забезпечення 415
Сума страхових резервів 416
Сума часток перестраховиків у страхових резервах 417 ( ) ( )
Залишок сформованого призового фонду, що підлягає виплаті переможцям лотереї 418
Залишок сформованого резерву на виплату джек-поту, не забезпеченого сплатою участі у лотереї 420
Цільове фінансування2 430
Усього за розділом II
III. Довгострокові зобов'язання
Довгострокові кредити банків 440
Інші довгострокові фінансові зобов'язання 450
Відстрочені податкові зобов'язання 460
Інші довгострокові зобов'язання 470 106759 96078
Усього за розділом III 480 106759 96078
IV. Поточні зобов'язання
Короткострокові кредити банків 500
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями 510
Векселі видані 520 251
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги 530 2623 492
Поточні зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансів 540 21
з бюджетом 550 36 60
з позабюджетних платежів 560
зі страхування 570
з оплати праці 580 131 70
з учасниками 590
із внутрішніх розрахунків 600
Інші поточні зобов'язання 610 9481 435
Усього за розділом IV 620 12292 1308
V. Доходи майбутніх періодів 630
Баланс 640 150527 61445

Керівник: Гол.бухгалтер:

Ф.№1 Баланс за 2012 р. підтверджую, директор ТОВ «НВ-Аудит» Клочек Н.Г.


КОДИ
Підприємство Група ПАТ „Житомирмолоко” консолідований Дата (рік, місяць, число) 12 12 31
за ЄДРПОУ 20400291
Територія України за КОАТУУ 1810136600
Орган державного управління за СПОДУ
Організаційно-правова форма господарювання за КОПФГ
Вид економічної діяльності Переробка молока та виробництво сиру за КВЕД 70.20.0
Складено (зробити позначку "v" у відповідній клітинці):
за положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку
за міжнародними стандартами фінансової звітності Х
Одиниця виміру: тис. грн

Звіт про фінансові результати
за 2012 рік р.

Стаття Код
рядка За звітний
період За попередній
період
1 2 3 4
Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 010
Податок на додану вартість 015 ( ) ( )
Акцизний збір 020 ( ) ( )
025 ( ) ( )
Інші вирахування з доходу 030 ( ) ( )
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 035 4324 5464
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) 040 ( 4206 ) ( 4705 )
Валовий:
прибуток 050 118 759
збиток 055 ( ) ( )
Інші операційні доходи 060 1019 110
у т. ч. дохід від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних унаслідок сільськогосподарської діяльності 161
Адміністративні витрати 070 ( 1376 ) ( 1471 )
Витрати на збут 080 ( ) ( )
Інші операційні витрати 090 ( 57756 ) ( 786 )
у т. ч. витрати від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних унаслідок сільськогосподарської діяльності 091
Фінансові результати від операційної діяльності:
прибуток 100
збиток 105 ( 57995 ) ( 1388 )
Дохід від участі в капіталі 110
Інші фінансові доходи 120
Інші доходи1 130 3 6905
Фінансові витрати 140 ( ) ( 30 )
Втрати від участі в капіталі 150 ( ) ( )
Інші витрати 160 ( 32 ) ( 6924 )
Прибуток (збиток) від впливу інфляції на монетарні статті 165
Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування:
прибуток 170
збиток 175 ( 58024 ) ( 1437 )











Стаття Код
рядка За звітний
період За попередній
період
1 2 3 4
у т. ч. прибуток від припиненої діяльності та/або від переоцінки необоротних активів та групи вибуття унаслідок припинення діяльності 176
у т. ч. збиток від припиненої діяльності та/або від переоцінки необоротних активів та групи вибуття унаслідок припинення діяльності 177
Податок на прибуток від звичайної діяльності 180 ( 52 ) ( 117 )
Дохід з податку на прибуток від звичайної діяльності 185
Фінансові результати від звичайної діяльності:
прибуток 190
збиток 195 ( 58076 ) ( 1554 )
Надзвичайні:
доходи 200
витрати 205 ( ) ( )
Податки з надзвичайного прибутку 210 ( ) ( )
Чистий:
прибуток 220
збиток 225 ( 58076 ) ( 1554 )
Забезпечення матеріального заохочення 226
____________
1 З рядка 130 графа 3 Дохід, пов'язаний з благодійною допомогою (131) _____________.


II. ЕЛЕМЕНТИ ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ

Найменування показника Код
рядка За звітний
період За попередній
період
1 2 3 4
Матеріальні затрати 230 1261 1931
Витрати на оплату праці 240 905 1270
Відрахування на соціальні заходи 250 339 468
Амортизація 260 111 194
Інші операційні витрати 270 60722 3099
Разом 280 63338 6962


III. РОЗРАХУНОК ПОКАЗНИКІВ ПРИБУТКОВОСТІ АКЦІЙ

Назва статті Код
рядка За звітний
період За попередній
період
1 2 3 4
Середньорічна кількість простих акцій 300 4 842 260 4 842 260
Скоригована середньорічна кількість простих акцій 310 4 842 260 4 842 260
Чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію 320 ( 0,01199 ) (0,3209)
Скоригований чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію 330 ( 0,01199 ) (0,3209)
Дивіденди на одну просту акцію 340 -

Ф.№2 Звіт про фінансові результати за 2012 р. підтверджую, директор ПП «НВ-Аудит» ____________Клочек Н.Г.











КОДИ
Підприємство Група ПАТ „Житомирмолоко” консолідований Дата (рік, місяць, число) 12 12 31
за ЄДРПОУ 20400291
Територія України за КОАТУУ 1810136600
Орган державного управління за СПОДУ
Організаційно-правова форма господарювання за КОПФГ
Вид економічної діяльності Переробка молока та виробництво сиру за КВЕД 70.20.0
Складено (зробити позначку "v" у відповідній клітинці):
за положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку
за міжнародними стандартами фінансової звітності Х
Одиниця виміру: тис. грн.

ЗВІТ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ
за 20 12 р.


Стаття Код За звітний період За аналогічний період попереднього року
1 2 3 4
I. Рух коштів у результаті операційної діяльності
Надходження від:
Реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)
010
7655
15265
Погашення векселів одержаних 015
Покупців і замовників авансів 020 3
Повернення авансів 030 9 7159
Установ банків відсотків за поточними рахунками 035
Бюджету податку на додану вартість 040
Повернення інших податків і зборів (обов'язкових платежів) 045
Отримання субсидій, дотацій 050
Цільового фінансування 060 11
Боржників неустойки (штрафів, пені) 070
Інші надходження 080 10378 87449
Витрачання на оплату:
Товарів (робіт, послуг)
090
( 6054 )
( 7007 )
Авансів 095 ( 10090 ) ( 1420 )
Повернення авансів 100 ( ) ( 6869 )
Працівникам 105 ( 1311 ) ( 1744 )
Витрат на відрядження 110 ( ) ( )
Зобов'язань з податку на додану вартість 115 ( 40 ) ( 138 )
Зобов'язань з податку на прибуток 120 ( 51 ) ( 115 )
Відрахувань на соціальні заходи 125 ( ) ( - )
Зобов'язань з інших податків і зборів (обов'язкових платежів) 130 ( 286 ) ( 341 )
Цільових внесків 140 ( ) ( )
Інші витрачання 145 ( 15 ) ( 92229 )
Чистий рух коштів до надзвичайних подій 150 +195 +24
Рух коштів від надзвичайних подій 160
Чистий рух коштів від операційної діяльності 170 +195 +24
II. Рух коштів у результаті інвестиційної діяльності
Реалізація:
фінансових інвестицій 180
необоротних активів 190
майнових комплексів 200
Отримані:
відсотки 210
дивіденди 220
Інші надходження 230
Придбання:
фінансових інвестицій 240 ( ) ( )
необоротних активів 250 ( 219 ) ( )
майнових комплексів 260 ( ) ( )
Інші платежі 270 ( ) ( )
Чистий рух коштів до надзвичайних подій 280 -219 -
Рух коштів від надзвичайних подій 290
Чистий рух коштів від інвестиційної діяльності 300 -219 -
III. Рух коштів у результаті фінансової діяльності
Надходження власного капіталу 310
Отримані позики 320
Інші надходження 330
Погашення позик 340 ( ) ( )
Сплачені дивіденди 350 ( ) ( )
Інші платежі 360 ( ) ( )
Чистий рух коштів до надзвичайних подій 370
Рух коштів від надзвичайних подій 380
Чистий рух коштів від фінансової діяльності 390 - -
Чистий рух коштів за звітний період 400 -24 +24
Залишок коштів на початок року 410 63 39
Вплив зміни валютних курсів на залишок коштів 420
Залишок коштів на кінець року 430 39 63

Керівник: Гол.бухгалтер:




Ф.№3 Звіт про рух грошових коштів за 2012 р.підтверджую, директор ПП «НВ-Аудит» ____________Клочек Н.Г.























КОДИ
Підприємство Група ПАТ „Житомирмолоко” консолідований Дата (рік, місяць, число) 12 12 31
за ЄДРПОУ 20400291
Територія України за КОАТУУ 1810136600
Орган державного управління за СПОДУ
Організаційно-правова форма господарювання за КОПФГ
Вид економічної діяльності Переробка молока та виробництво сиру за КВЕД 70.20.0
Складено (зробити позначку "v" у відповідній клітинці):
за положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку
за міжнародними стандартами фінансової звітності Х
Одиниця виміру: тис. грн
ЗВІТ ПРО ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ (консолідований)
за рік 20 12 р.
Стаття Код Статутний капітал Пайовий капітал Додатковий вкладений капітал Інший додатковий капітал Резервний капітал Нерозпо-ділений прибуток Неопла-чений капітал Вилуче-ний капітал Разом
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Залишок на початок року 010 8474 23202 603 -744 31535
Коригування:
Зміна облікової політики
020
Виправлення помилок 030 +9 -68 -59
Інші зміни 040
Скоригований залишок на початок року 050 8474 23211 603 -812 31476
Переоцінка активів:
Дооцінка основних засобів
060
Уцінка основних засобів 070
Дооцінка незавершеного будівництва 080
Уцінка незавершеного будівництва 090
Дооцінка нематеріальних активів 100
Уцінка нематеріальних активів 110
Чистий прибуток (збиток) за звітний період 130 -58076 -58076
Розподіл прибутку:
Виплати власникам (дивіденди)
140
Спрямування прибутку до статутного капіталу 150
Відрахування до Резервного капіталу 160
Внески учасників:
Внески до капіталу
180
Погашення заборгованості з капіталу 190
Вилучення капіталу:
Викуп акцій (часток)
210
Перепродаж викуплених акцій (часток) 220
Анулювання викуплених акцій (часток) 230
Зменшення номінальної вартості акцій 250
Інші зміни в капіталі: 260 -10964 +1623 -9341
Різниця між інвестиціями ПАТ - ДП 270
Припинення визнання об»єктів невиробничого призначення 280
Рекласифікація дод.капіталу (помилка)
Індексація ОЗ 1996 р.
Разом змін в капіталі 290 -10964 -56453 -67417
Залишок на кінець року 300 8474 12247 603 -57265 -35941
Керівник: Головний бухгалтер:



Ф.№4 Звіт про власний капітал за 2012 р. підтверджую, директор ПП «НВ-Аудит» ____________Клочек Н.Г.